İletişim
Adresimiz:
Malatya Teknopark A Blok Kat 1
Mail Adresimi:
ays@ayssoft.com
Telefon:
+90 850 297 76 38

Yardıma mı ihtiyacınız var?

Ayssoft

Hizmetlerimiz

e-Adisyon

Adisyonlarınızı dijital platforma taşıyın!

e-Adisyon Nedir?

Bir dijital dönüşüm uygulaması olan e-Adisyon, 509 Sıra Numaralı Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği (526 Sıra Numaralı Vergi Usul Kanunu Genel Tebliğ ile eklenen)ne göre, 185, 200, 298 ve 299 Sıra Numaralı Vergi Usul Kanunu Genel Tebliğ Uyarınca, gerçek usulde vergilendirilen ve masada servis yapacak şekilde hizmet verilen pastane, lokanta ve kafeterya gibi işletmelerde kullanılması gereken belgedir.

Normal şartlarda kağıt olarak düzenlenen e-Adisyon belgesi, son e-Adisyon tebliği kapsamında elektronik adisyon olarak hazırlanır.  Adisyon belgesi ile elektronik adisyon belgesi arasında hukuki hiçbir fark yoktur. Fakat arasındaki tek fark yöntem farkıdır e-Adisyon belgesi ile adisyon belgesi elektronik ortamda düzenleyebilir, muhafaza edebilir, Gelir İdaresi Başkanlığı’na iletebilirsiniz.

 

e-Adisyon’un Özellikleri Nelerdir?

e- Adisyon uygulaması, kullanımı oldukça pratik olan bir sistemdir. e-Adisyon özellikleri şunladır;

  • Dijital adisyon uygulaması, kağıt olarak düzenlenen adisyon ile aynı hukuki niteliklere sahiptir.
  • İki uygulama arasındaki fark biri kağıt olarak düzenlenirken diğerine ait tüm süreç dijital ortam üzerinden gerçekleşmektedir.
  • Dijital adisyon uygulaması kullanan şirket, müşterinin talebi doğrultusun dijital ortamda hazırlanan belgeyi kağıt ortamda iletebilir.
  • e-Adisyon uygulaması kullanarak elektronik ortamda üzerinde adisyon belgesini oluşturabilir, saklanabilir ve belge gönderimini gerçekleştirebilirsiniz.
  • Elektronik adisyon ile genel evrak işlerini en aza indirebilirsiniz, adisyon oluşturma sürecini daha kısa tutabilirsiniz. Dijital uygulama ile işletmenizin verimliliğini etkinliğini artırmanız mümkündür.

e-Adisyon'a Nasıl Geçebilirsiniz?
Detaylı bilgi almak için bizlerle iletişime geçebilir, merak ettiklerinizi sorabilirsiniz!

Ayssoft

Kazançlar

Yüksek Hız
Düşük Maliyet
Kolay Arayüz