İletişim
Adresimiz:
Malatya Teknopark A Blok Kat 1
Mail Adresimi:
ays@ayssoft.com
Telefon:
+90 850 297 76 38

Yardıma mı ihtiyacınız var?

Ayssoft

Blog

3

ERP Nedir?

Kurumsal Kaynak Planlama

ERP, kurumsal kaynak planlama anlamına gelmektedir. İngilizce’de kurumsal kaynak planlama, Enteprise Resource Planning ERP teriminin kısaltmasıdır. Bir şirketin finansal, tedarik zinciri, operasyon, ticaret, raporlama ve insan kaynaklarının yönetim süreçlerinin takibini sağlamaktadır.

Aynı zamanda kaynakların verimliliğinin daha çok arttırmak için kullanılmaktadır. ERP programı, müşterilerin siparişlerinin temsilciler tarafından alınıp yükleme yapıldıktan sonra finans tarafından gönderilen fatura ya da müşteri bilgilerinin toplandığı alandır.

ERP Çözümleri

İş süreçlerinin çok daha hızlı, pratik uygun maliyetli ve özelleştirilmiş şekilde yönetmeyi sağlamaktadır. ERP verimlilik anlayışını tüm iş süreçlerini karşılamaktadır. Bu sayede işletmelerin, iş süreçlerini daha çok sadeleştirip kolaylaştırmaktadır. İsteğe ve ihtiyaca göre iyileştirilebilen modüllerle tüm işletmeler, kendi şirketlerine en uygun ERP paketini seçebiliyor. Modüllerin yanı sıra yeni App-in-App teknolojisiyle yeni uygulama sisteme entegre edilebilmektedir. Bu sayede widget’lar ile de kullanım süreçleri pratikleşmektedir.

ERP Şirketler İçin Önemi Nedir?

Her iş sürecine uygun tek çözüm yazılımlar bulunmasa da ERP teknolojisi, kurumların iş süreçlerini bir araya getirme konusunda gelişmiştir. Süreçlerinizi, sistemleriniz ve verileriniz bağlandıktan sonra bilgilerinizi alma işlemini hızlandırmaya ve uygulanabilir hale getirebilirsiniz.

ERP’nin Sunduğu Avantajlar

  • En İyi Performansı Sunmak

Doğru karar verme süreçlerinizi geliştiren Yapay Zeka (Artificial Intelligent) tabanlı sistemlerimiz, işlevsel performansınızı arttıracak yöntemlerle işinizi kolaylaştıracak.

  • Operasyonel Etkiyi Hızlandırma

Çalışanlara esnek bir kullanım ve görünürlük sunmanız için, kullanılan veriler ve işleme alınan fonksiyonlar arasında bağlantı kuracaksınız. Çalışanlarınızın kurumunuz bünyesinde daha değerli performanslar sergilemesi için hızlı bir hareket platformu sağlayacaksınız.

  • Kurum Çevikliğini Sağlama

Sizinle birlikte büyüyecek ve gelişecek olan sisteminizde ERP çözümü gereksinimleriniz, size uyum sağlayacak. Böylece, karşınıza çıkabilecek olan her türlü işlevsel aksaklığa ya da sektörün getirdiği değişikliklere hızlı bir uyum ve yanıt elde edeceksiniz.

Kurumun Hangi Birimleri ERP’nin Avantajlarından Yararlanır?

ERP, işletmenizde birçok alanda biriminize fayda sağlayabilmektedir. İş sürecindeki olumsuz etkileri ortadan kaldırmaya yardımcı olur ve çözüm odaklı ilerlemenize yardımcı olur. ERP işletmenizde Ticaret, Finans, İnsan Kaynakları, Üretim ve Tedarik Zinciri alanlarında büyük kolaylık sağlayacaktır.